Když se lidé v seniorském věku nemohou dovolat pomoci
Zamysleli jste se někdy nad tím, jak by vám asi bylo, kdyby se pod vámi prolomil na rybníku led, vy jste se octli v ledové vodě a záchrana v nedohlednu? Stačilo by vám jen pět minut a mohli byste zemřít na podchlazení organismu, jako lidé na Titaniku. Mít nablízku pomoc, když ji potřebujeme, a mít se o koho opřít, je jednou z nejdůležitějších podmínek ke šťastnému životu, a to se týká prakticky každého z nás. Mladí lidé to tak dramaticky nevnímají, ale čím jste starší, tím více si toto uvědomujete, zvláště pak v seniorském věku. A teď si představte, že jako nemohoucí senioři potřebujete, aby vás co nejrychleji navštívili vaši blízcí nebo pečovatelská služba, a máte k dispozici „jen“ mobilní telefon.
Možná vás napadá, že mobil je přece dostatečnou pomůckou sám o sobě, a že by měl k takovým účelům stačit, jenže ono to s těmi mobily není tak růžové, jak se zdá. Mobilní telefon může selhat kvůli technické závadě, je zrovna vybitý a nedaří se jej rychle nabít a zprovoznit, upadne na zem a dotykový displej přestane fungovat, nemáte dostatek kreditu na volání, anebo se dotyčné osobě z nejrůznějších důvodů nedovoláte. Co s tím?
Nespoléhejte se pouze na mobily a berte je jen jako rezervní řešení. Využijte raději spolehlivou metodu bezpečnostní signalizace s tísňovým tlačítkem pro seniory. Jedná se o zabezpečovací zařízení, jehož spolehlivost je na jiné úrovni v porovnání s mobilními telefony. Odpadají zde dobíjecí či paušální placené služby, obsluha zařízení je velmi jednoduchá a přivolání pomoci proběhne rychle a bez komplikací. Senioři nepotřebují složité mobily a přístroje, které vyžadují manuál, v případě nouze by vám mělo stačit jen stisknout jediné tlačítko a současně vědět, že tlačítko funguje, a že skutečně pomoc přivolá v brzké době. Bezpečnostní signalizace je využitelná v domácnostech i v domech pro seniory s pečovatelskou službou.