Jak zařídit autodílnu a co by v ní nemělo chybět?
Vůbec nezáleží, zda patříte mezi odborníky a servisů automobilů se věnujete už roky nebo jste laik, který svého dvoustopého miláčka neustále vylepšuje a servisu se vyhýbá obloukem. Proč neproměnit zálibu, které se věnujete ve volných chvílích ve vydělávající a prosperující živnost, která se stane zdrojem vašich hlavních příjmů. Mít vlastní autoservis je snem každého milovníka silničních vozidel. Jak si tedy zařídit vlastní autoservis? Jak skloubit ekologii s výhodnou cenou a nabízet kvalitní služby?
Je zapotřebí zmínit, že v posledních letech je velmi omílaným slovem ekologie, jinak tomu není ani v automobilovém průmyslu. Pokud tedy chcete jít s dobou, snažte se, aby provoz autoopravny šel ruku v ruce s ekologií. Uvidíte, že příroda i samotní zákazníci toto počínání dokážou ocenit.
Co na takovou autodílnu říká zákon?
Vůbec nezáleží, zda se chcete opravou automobilů živit nebo si servisem čas od času přivydělat a přinést peníze navíc do rodinného rozpočtu. Je zapotřebí splnit zákonné podmínky, bez kterých se váš sen nikdy nemůže uskutečnit.
V prvé řadě je důležité najít odpovídající prostory, ideální v oblasti, kde nejsou nadohled kancelářské a obytné budovy. Lidí by si totiž mohli co chvíli stěžovat na hluk a zápach vycházející z autodílny a spory hned v začátcích zrovna na prosperitě nepřidají. Budova by měla navíc splňovat všechny stavební, hygienické a bezpečnostní normy a být zkolaudována dle platného stavebního zákona.
Vybavení už nijak dál zákon nespecifikuje, ostatně základní vybavení asi ani není potřeba nijak zdlouhavě představovat. Ruční nářadí, náhradní díly, vyvažovačky, hydraulické zvedáky…bez nich se zkrátka žádná autodílna neobejde. Je ale celá řada dalšího vybavení, bez kterého se v počátcích podnikání obejdete, ale dokáží do značné míry usnadnit práci. Slyšeli jste už o startovacím vozíku, plničce kapalin nebo pískovací kabině Piskovacky?